Gündeminde ne var: İnanç Ayar

Bu seriyi #GündemindeNeVar etiketiyle Instagram, Twitter ve Linkedin’den takip edebilir,  yorumlarınızla muhabbete katılabilirsiniz.

İnanç Ayar entelektüel derinliği olan gerçek bir fikir insanı. Kendisini yaşam boyu öğrenmeye adamış, bilgisini paylaşmak için yanıp tutuşan bir eğitim gönüllüsü. Kendi gibi fikri ve bilgisi bol insanları harekete geçirmek için ilham veren, önemli çalışmalar yapıyor. Bunlardan biri Karnaval radyoda yayımlanan Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik Podcast‘i. Girişimcilik, pazarlama ve aksiyona geçmek konularını işliyor. Programda zaman zaman uzman konuklara da yer veriyor. Sohbet havasında geçen, içinde önemli mesajlar barındıran bu seriyi motivasyon arayan tüm girişimci adaylarına öneririm.

Benim de konuk olduğum 27 ve 28’inci bölümleri özellikle dinlemenizi tavsiye ederim. Girişimler için pazarlama, müşteri ilişkisi, harekete geçebilmek ve motivasyon üzerine dolu dolu bir sohbet olmuş. Buyrun dinleyin.

Geçen haftalarda blog’uma konuk aldığım Ozan Dağdeviren ile yeni bir çeşit video öğrenme deneyimi sunan HerGünÖğren projesini birlikte yapıyorlar.

İnanç, müthiş bir eğitmen. İnsan davranışları konusunda çok bilgili ve meraklı. Akademik kimliğinin yanında kurumsal arenada da inovasyon, üretkenlik ve zaman yönetimi gibi önemli konularda eğitimler ve seminerler düzenliyor.

İnanç, Steven Presfield’ın Do The Work kitabı gibi insanları fikirden aksiyona geçirecek bir kitapla ilgili çalışmalar yapıyor. Kitabın çıkmasını dört gözle beklediğimi de buradan ifade edeyim. 🙂

Bakalım İnanç Ayar’ın gündeminde neler varmış.

Son dönemde en çok ilgisini çeken içerik:
Tekrar tekrar Adam Grant’in “Originals: How Non-Conformists Move the World” kitabını okuyorum. Sezgi karşıtı fikirleri çok severim. Adam Grant’in kitabındaki ana fikri de çok sezgi karşıtı buldum. Grant özetle “Bir fikri mükemmel hale getirmeye çalışmak yerine çok dene, çok yanıl ve çok öğren” diyor. Ben de şu aralar hayatımda bu bakış açısını uygulamaya çalışıyorum.

Bu aralar ne dinliyor:
Bu aralar oğlum Ediz ne dinlerse onu dinliyorum 🙂
Ediz yaklaşık iki buçuk yaşında ve şu sıralar Andre Rieu dinliyor.

En yeni teknolojik oyuncağı:
Podcast yayınlamaya başladıktan sonra ses kayıt cihazları ilgimi çekmeye başladı. Hangisini alacağıma karar verdiğimde, hemen alıp bol bol oynama niyetim var.

Son dönemlerde üzerine en çok düşündüğü söz/alıntı:
Jim Carrey’nin ettiği şu laf “I think everybody should get rich and famous and do everything they ever dreamed of so they can see that it’s not the answer.” (Dilerim, bir gün herkes ünlü ve zengin olur. Hayal ettiği her şeye kavuşur ve böylece asıl cevabın bu olmadığını anlar…)  baya bir kafamda döndü. Meseleyi o kadar berrak bir şekilde özetlemiş ki. Modern hayatın örttüğü, bir türlü bizi baş başa bırakmadığı temel bir varoluş meselemiz var bence de.

Bu aralar en çok tanışmak istediği kişi:
En sevdiğim yönetmen Wong Kar- Wai.

Bu seride kimi görmek ister:
“Pub Story” kurucusu Bora Öğünç.

İnanç Ayar’ın iletişim bilgileri:

Blog: http://inancayar.com/kimdir/

Twitter: https://twitter.com/inancayar

Linkedin: https://tr.linkedin.com/in/inancayar

Instagram: https://www.instagram.com/inancayar/

 

You may also like