Hakan Akben | Dijital Pazarlama Danışmanı, Eğitimci, İçerik Üreticisi ve Moderatör.

e-posta adresim: hakanakben@gmail.com

Hakan Akben

Hakan Akben

Kısa özgeçmiş:

Dijital Pazarlama Danışmanı, Eğitimci İçerik üreticisi ve moderatör
Öğrencilik yıllarında IT Business Weekly dergisinde bilişim muhabirliği yaparak çalışma hayatına başladı. Show TV ve Skyturk 360’ta yayınlanan, Teknotrend ve Silikon Vadisi teknoloji programlarına, içerik editörü ve yardımcı sunucu şapkalarıyla, katkıda bulundu. Adobe Systems’de Türkiye, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Ülkelerinden Sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü olarak çalıştı. Samsung kurumsal pazarlama ekibinde, BT’nin tüketicileştirilmesi vizyonuna hizmet eden, pazarlama ve iletişim projeleri gerçekleştirdi.
Şu an, Teknoloji ve B2B ekseninde faaliyet gösteren kurumlara stratejik pazarlama ve dijital iletişim danışmanlığı hizmetleri veriyor, terzi işi projeler tasarlıyor. İTÜ SEM’de dijital pazarlama ve içerik pazarlaması konularında dersler veriyor. Pazarlama, girişimcilik ve teknoloji temalı sektörel etkinliklerde sunuculuk, moderatörlük ve konuşmalar yapıyor. Digital Age dergisinde, Blog’unda ve Youtube kanalında teknoloji, pazarlama trendleri ve dijital çağda hayatta kalmak üzerine öğrendiklerini paylaşıyor.
Hizmetlerim hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Uzun versiyon:

Teknoloji ve pazarlama sevdalısyım. İTÜ’de mühendislik öğrencisi olduğum yıllardan bu yana IT Business Weekly, CHIP, TBD Bilişim ve Digitalage dergileri başta olmak üzere, teknoloji sektörünün önde gelen birçok yayınında köşe yazarı ve editör olarak görev yaptım.

Televizyonculuk ve internet girişimciliği dönemi

Show TV ve Skyturk 360’ta yayınlanan Teknotrend ve Silikon Vadisi gibi teknoloji odaklı televizyon programlarında, içerik editörü ve yardımcı sunucu olarak yer aldım. Dinçer Karaca ile birlikte kurduğumuz Silikonvadisi.tv teknoloji haber portalıyla bir yıl içinde aylık milyon kullanıcı barajını aşarak, bu platformdan birçok marka ile ortak içerik projeleri gerçekleştirdik.

Uluslararası markalarda Pazarlama Müdürlüğü yılları

Uzunca bir süre Photoshop ve Acrobat gibi meşhur yaratıcı yazılımların mucidi Adobe Systems’de Türkiye, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa ülkelerinden Sorumlu Bölge Pazarlama Müdürü olarak görev yaptım. Görevde bulunduğum süre boyunca özellikle dijital ve B2B odağında birçok başarılı pazarlama ve iletişim projesine imza attım. Yazılım sektöründeki deneyimimi telekom ve mobil cihaz dünyasında da perçinlemek üzere, Samsung Electronics bünyesinde Kurumsal Pazarlama departmanında, kurumların tüketicileştirilmesi vizyonuyla çeşitli pazarlama projeleri ve kampanyalar gerçekleştirdim.

Danışmanlık, eğitimcilik ve bireysel girişimcilik dönemi

Halen Campaign Türkiye dergisinde ve bloğumda teknoloji, pazarlama ve iletişim trendleri üzerine yazıyor, bilgi ve deneyimlerimi meraklılarıyla mümkün olan her platformda paylaşıyorum. Üniversitelerde ve sektörel etkinliklerde konuşmacılık, eğitmenlik ve danışmanlık yaparak profesyonel hayatıma devam ediyorum. Kurumlara sunduğum hizmetler, eğitim ve seminer konularıma buradan erişebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarım:

Medium: medium.com/hakanakben
Twitter: @hakanakben
Linkedin: www.linkedin.com/in/hakanakben
Youtube: www.youtube.com/c/hakanakben
Instagram:@hakanakben