Yeni, güzel ve değişik haberler

Merhabalar,

Kafaları karıştıran ülke gündemini bir kenara koyarsak, görüşmeyeli herkesin keyifler yerindedir diye ümit ediyorum. Yeni tasarımıyla üç haftayı geride bırakan yenizengin.com siz değerli dostlarımızdan ve arkadaşlarımızdan güzel yorumlar ve fikirler almaya devam ediyor. Önemli  düşünceleriniz ve desteklerinizi çekinmeden paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Son birkaç haftada yenizengin.com’un yeniden gündemime girmesiyle hayatımın seyri de değişmeye başladı. Kısaca bu haberleri sizlerle de paylaşmak isterim.

Samsung’dan ayrıldım

Bazılarınız belki biliyordur. Adobe’den sonra Samsung’da B2B pazarlama bölümünde çalışmaya başlamıştım. Samsung harika ürünleri olan, birbirinden yetenekli insanların çalıştığı müthiş bir yer. Interbrands 2015’e göre dünyanın 7 numarası. Lakin, büyük bir hevesle başladığım işimde geride bıraktığım bir buçuk yılda, kendimi gerçekleştirme amacımdan ve ideallerimden uzaklaştığımı söyleyen iç sesimi daha fazla bastıramadım. Uykusuz geceler, uzun düşünce seansları sonunda, artık kendimden kaçacak duraklar da kalmayınca, en iyisinin bırakmak olduğuna ikna oldum. Geçen Salı Samsung ile yolları ayırdık. Yeni zengin hayatıma merhaba diyorum anlayacağınız.

Aklımı ve gönlümü çelecek bir iş fırsatı çıkmadığı sürece bol bol okumak, yazmak, eğitim seminerleri vermek ve yenilikçi pazarlama projeleri yapmayı arzu ediyorum. Bakalım neler olacak.

Her gün bir yerden göçmek ne iyi,

Bulanmadan donmadan akmak ne hoş…

Dünle beraber gitti cancağazım ne varsa düne ait,

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.

-Mevlana

Kristal Elma Reklam ve Yaratıcılık Festivalindeydim

Lift Content Factory ekibinin düzenlediği, bu sene 27’ncisi düzenlenen Kristal Elma Festivali ‘nde Crystal salonunun moderasyonluk işi 3 gün boyunca bana emanet edildi. Gerçekten heyecan verici ve biraz da yorucu bir deneyim oldu. Reklam ve yaratıcılık sektörünün usta isimleriyle tanışmak, tanıdık bildik dostları yeniden görmek ve uzun bir aradan sonra yeniden sahnelerde olmak gerçekten harikaydı.

Türkiye’nin en kapsamlı oyunlaştırma kitabı yolda

Canım arkadaşım Ercan Altuğ Yılmaz, konunun uzmanı müthiş insanların katkılarıyla,  Türkiye’nin en kapsamlı oyunlaştırma kitabını yazdı. İki gün önce kitabın baskıya gidecek son halini benimle de paylaştı. Kitap tam 350 sayfa! Oyunlaştırmaya dair hemen her şeyin konunun uzmanları tarafından irdelendiği bu kitapta, Türkiye’den ve dünyadan en iyi ve en kötü örnekler kapsamlı şekilde irdelenmiş. Kitapta benim de biraz katkım ve beş sayfalık bir röportajım var. Pazarlamada oyunlaştırma trendleri üzerine düşüncelerimi paylaştığım bu kaynak, kitapçılara düşer düşmez haber vereceğim. Hatta yenizengin newsletter’a üye olan bazı şanslı kişilere direkt göndereceğim 🙂

Perakende.tv’de Burak Günbal’ın konuğu oldum

Burak Günbal müthiş biri! Eğer henüz tanışmadıysanız, hemen şimdi kesinlikle takibe başlayın. Çok bilgili ve alçak gönüllü biri… O’nunla ilgili beni en çok etkileyen şey; kendi konusunda içeriği bağlama eksiksiz şekilde oturtmayı başarmış nadir insanlardan biri olmasıydı. O’nun gibi biriyle tanışmanın bana ilham verdiğini söylersem kesinlikle abartmış olmam.

Burak ile dijital pazarlama trendleri ve teknoloji-insan ilişkisine yönelik kısa bir sohbet yaptık. Heyecandan mı, yoksa yorgunluktan mı bilmem ama saatte 185 km hızla başladığım ve yer yer cümleleri toparlamakta zorlandığım bu güzel söyleşiyi buradan izleyebilirsiniz.

Sizin tarafta keyifler nasıl? Aşağıdaki yorum alanından yazarak ya da bana direkt e-mail atarak bu aralar neler yaptığnızı paylaşın. Gerçekten çok merak ediyorum. Belki birlikte de bir şeyler yapabiliriz…

You may also like